Bize Ulaşın

TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ

Anasayfa / Makale & Blog /TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ

Mersin TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ
TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ

TUTUKLAMA KARARI NEDİR?

 

Tutuklama kararı geçici bir koruma tedbiridir. Tutuklama kararı hakim tarafından verilir. Savcı hiçbir koşulda tutuklama kararı veremez. Tutuklamanın amaçları arasında delillerin yok olmasını önlemek ve şüphelinin kaçmasını engellemek sayılabilir. Tutuklama kararını kim verir? Tutuklama kararı, soruşturma aşamasında Sulh Ceza Hakimliği tarafından, kovuşturma aşamasında ise ceza davasının görüldüğü mahkeme tarafından verilir.

 

TUTUKLAMA KARARINA İTİRAZ SÜRESİ NE KADAR

 

Tutuklama kararına itiraz süresi yedi (7) gündür. Tutuklama kararına itiraz nereye yapılır, Tutuklama kararına itiraz nasıl yapılır, sorularının cevabı için Mersin Ağır Ceza Avukatı olarak ofisimize danışabilirsiniz.

 

TUTUKLAMA KARARINA KİMLER İTİRAZ EDEBİLİR

 

Tutuklama kararına itiraz, tutuklanan kişiye tanınmış bir haktır. Tutuklanan kişinin müdafii tutuklama kararına itiraz edebilir. Tutuklanan kişinin eşi de tutuklama kararına itiraz edebilir.

Uyuşturucu suçundan tutuklanan, yağmadan tutuklanan, adam öldürmeden tutuklanan kişinin eşi de tutuklama kararına itiraz edebilecektir.

Hakkında tutuklama kararı verilen kişi 7 gün içinde tutuklama kararına itiraz dilekçesi vermelidir. Tutuklama kararına itiraz dilekçesi örneği için Mersin Ceza Avukatı olarak en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

TUTUKLAMA YASAĞI

 

Kanun bazı hallerde tutuklama kararı verilemeyeceği hükmünü düzenlemiştir. Düzenlenen hükme göre bazı durumlarda tutuklama kararı veremez. Yalnızca adli para cezasını gerektiren suçlar bakımından tutuklama kararı verilemez. Cezasının üst sınırı 2 yıldan fazla olmayan suçlarda tutuklama kararı verilemez. Vücut dokunulmazlığına karşı işlenen suçlarda tutuklama yasağı uygulanmaz.

 

MERSİN AĞIR CEZA AVUKATI

 

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize, tutuklama kararına itiraz, tutukluluğun devamına itiraz, tutuklama itirazı nasıl yapılır, tutukluluk itiraz dilekçesi, mersin ceza avukatı, tutuklamanın gözden geçirilmesi, tutuklama süresi, tutuklama ne kadar sürer konularında en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com