Bize Ulaşın

Tüketici Mahkemesi Davaları

Anasayfa / Makale & Blog /Tüketici Mahkemesi Davaları

Mersin Tüketici Mahkemesi Davaları
Tüketici Mahkemesi Davaları

TÜKETİCİ MAHKEMELERİNİN GÖREVLERİ

 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da tüketici işlemleri ile tüketiciye yönelik işlemlerden doğan uyuşmazlıklara ilişkin davalarda Tüketici Mahkemesi görevlidir. Tüketici uyuşmazlıklarda parasal sınırlar önemlidir. Çünkü parasal sınırlara göre bazı uyuşmazlıklarda tüketici hakem heyetleri de görevlidir. Tüketici Mahkemesi tek hakimli mahkemelerdendir. Tüketici mahkemesinin bulunmadığı yerlerde Tüketici Davasına o yerde bulunan Asliye Hukuk Mahkemesi Tüketici Mahkemesi sıfatıyla bakacaktır. Mersin Tüketici Avukatı tarafından açılan Tüketici Davası Hukuk Muhakemeleri Kanunu’na göre basit yargılama usulü ile görülür. Mersin Tüketici Hakları Avukatı Tüketici Davaları konusunda uzman avukat olarak adlandırılır.

 

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURU

 

Tüketici uyuşmazlıklarında, belli parasal sınırın altında kalan uyuşmazlıklarda Tüketici Davası açmadan önce Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapmak zorunludur. Tüketici hakem heyeti başvurusu nasıl yapılır? Bu soru satıcılar tarafından mağdur edilen tüketicilerin en çok merak ettiği soruların başında gelmektedir. Tüketici hakem heyetine başvuru yapmak, hakem heyeti başvurusu nasıl yapılır konularında Mersin Tüketici Davası Avukatına danışabilirsiniz.

 

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARINA İTİRAZ

 

Tüketici hakem heyetinin verdiği karara karşı kararın tebliğinden itibaren on beş gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edilebilir. Tüketici hakem heyeti kararına itiraz edilmediği takdirde hakem heyeti kararı kesinleşecektir. Mersin Tüketici Avukatı, müvekkillerine en iyi Tüketici Avukatı hizmeti verir. Bu hususta müvekkillerimize Mersin Tüketici Hakları Avukatı olarak tüketici hakem heyeti kararına itiraz, tüketici hakem heyeti başvurusu, Tüketici Arabulucu Başvurusu konusunda hizmet vermektedir.

 

MERSİN TÜKETİCİ AVUKATI

 

Mersin Tüketici Hakları Avukatı olarak ayıplı malın iadesi, hakem heyeti başvurusu, hakem heyetine itiraz, ayıplı hizmet tazminatı, tüketici mahkemesinde dava açma, ayıplı mal, ayıplı hizmet, bedel iadesi Tüketici Arabulucu Başvurusu konularında en iyi şekilde Mersin Tüketici Avukatı hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com