Bize Ulaşın

Trafik Cezalarına Nasıl İtiraz Edilir

Anasayfa / Makale & Blog /Trafik Cezalarına Nasıl İtiraz Edilir

Mersin Trafik Cezalarına Nasıl İtiraz Edilir
Trafik Cezalarına Nasıl İtiraz Edilir

TRAFİK CEZALARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

 

Para cezaları, idari para cezası ve adli para cezası olmak üzere ikiye ayrılır. Adli para cezaları Türk Ceza Kanununda düzenlenmiş, İdari Para Cezaları ise Kabahatler Kanununda düzenlenmiştir. Para cezaları sicile işler mi? İdari Para Cezaları Sicile İşler Mi? İdari para cezaları adli sicil kaydına işlemez. Adli para cezaları sicile işler.

Kabahatler Kanunu’nun ‘’ Başvuru Yolu ‘’ başlıklı 27.maddesinin 1.fıkrasına göre trafik cezalarına, tebliğ tarihinden itibaren Sulh Ceza Hâkimliğine itiraz edilebilir. Mersin Ceza Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

RADAR CEZALARINA İTİRAZ

 

Radar cezası idari para cezasıdır. Radar cezasına itiraz prosedürü de yukarıda bahsedilen ile aynıdır. Kişi radar cezasını tebliğ aldığı tarihten itibaren 15 gün içinde Sulh Ceza Hâkimliğine itiraz edebilir.

Hız sınırı 1 kilometre geçilse dahi radar cezası yazılmaktadır. Ancak Mersin Ceza Avukatı olarak radar sınırı bir kilometre farkla geçildiği takdirde Sulh Ceza Hâkimliğine itiraz ederek radar cezalarını büyük ölçüde iptal ettirmekteyiz.

 

MERSİN CEZA AVUKATI

 

Mersin Ağır Ceza Avukatı olarak, trafik cezalarının iptali, karakolda ifade verilmesi, savcılıkta verilen ifade, uyuşturucu davaları, mersin uyuşturucu ceza avukatı, ağır ceza mahkemesi, mersin ağır ceza avukatı, mersin ağır ceza mahkemesi, mersin ceza mahkemesi avukatı, HGS cezalarının iptali, idari para cezalarının iptali ve ehliyetin geri alınması, savcılık şikayet dilekçesi, şikayet dilekçe örneği, ceza savunması konularında en iyi Mersin Ceza Avukatı hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com