Bize Ulaşın

Site ve Apartman Yönetimi Davası

Anasayfa / Makale & Blog /Site ve Apartman Yönetimi Davası

Mersin Site ve Apartman Yönetimi Davası
Site ve Apartman Yönetimi Davası

Apartman ve Site Yönetiminde Hukuki Danışmanlık

 

Site yönetimi davaları, Site Yönetimi Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık, ülkemizde ve Mersin ilinde insanların toplu olarak yaşamaya başlaması binaların ve sitelerin artması sonucunda sıkça karşılaşılan bir durumdur. Kat maliklerinin uyması gereken kuralları belirlemek amacı ile 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu yürürlüğe girmiştir. Günümüzde sitelerin ve toplu yapıların artması sonucu ortaya profesyonel site yönetimi, profesyonel apartman yönetimi şirketleri ortaya çıkmıştır. Mersin Site Yönetim Avukatı, Mersin Apartman Yönetim Avukatı, Mersin Kat Mülkiyeti Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

Apartman ve Site Yöneticisinin Hukuki Sorumluluğu Nedir?

 

Mersin Apartman Yönetimi Avukatı olarak sıklıkla karşılaştığımız soruların başında “ yöneticinin sorumluluğu “ “ yöneticinin borçlardan sorumluluğu “ gelmektedir. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre apartman kat malikleri kurulu tarafından, sözleşme, yönetim planı ve kanuna göre yönetilir. Apartmanı kim yönetir sorusunun cevabı da Kat Mülkiyeti Kanunu’nda yer almaktadır. Bu kanuna göre apartman; kat maliklerinin kendi aralarından veya dışarıdan seçecekleri bir yönetici ile veya üç kişilik yönetim kurulu ile yönetilir.

Apartman yönetiminin tüzel kişiliği yoktur. Kural olarak, apartman yöneticisinin dava ve taraf ehliyeti yoktur. Apartman yöneticisi ancak kanunda sayılı bazı hallerde apartman yönetimi adına dava açabilir. Apartman yöneticisi avukata vekalet verebilir mi, Apartman yönetiminin avukata vekalet vermesi konusunda hukuk büromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Yönetici Bulunmak Zorunda Mı?

 

Merak edilen sorulardan biri de her apartmanda veya sitede yönetici bulunmak zorunda mı sorusudur. Kat Mülkiyeti Kanununa göre sekiz ve daha fazla bağımsız bölümü bulunan binalarda yönetici bulunması zorunludur.

 

Apartman ve Site Yönetim Avukatı

 

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize, apartman yönetim davası, site yönetim davası, apartman aidatlarının toplanması, site aidatlarının toplanması, ödenmeyen aidatların tahsili, kapıcı sözleşmesi, kiracı sorunları, kiracı aidat öder mi, kiracının aidat ödememesi, apartman ve site yönetiminde hukuki danışmanlık, apartman ve site çalışanların yaşadığı sorunlar konularında en iyi şekilde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com