Bize Ulaşın

Sigorta Davaları

Anasayfa / Makale & Blog /Sigorta Davaları

Mersin Sigorta Davaları
Sigorta Davaları

SİGORTA SÖZLEŞMELERİ

 

Sigorta, kişilerin günlük hayatta karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu zararlara karşı kendini korumak amacıyla tedbir alma ihtiyacından doğmuştur. Sigorta şirketleri bireylerin bu ihtiyacını karşılamak amacı ile kurulmuştur. Sigortacı, prim karşılığında sigorta ettirenin rizikosunu devralır. Sigorta sözleşmesi nasıl kurulur, sorusu Mersin Sigorta Avukatı olarak en çok karşılaştığımız sorulardandır. Türk Ticaret Kanununa göre sigorta sözleşmesinin kurulması herhangi bir şekil şartına tabi değildir. Ancak Sigorta Sözleşmesinin ispatı için yazılı olarak yapılmış olmalıdır.

 

SİGORTA SÖZLEŞMELERİNDE SÜRE

 

Sigorta sözleşmelerinin şekli ve maddi olmak üzere iki ayrı süresi vardır.

Şekli süre, icap ve kabulün uyuştuğu tarihte başlar. Şekli süre sigorta sözleşmesinin kurulduğu tarihte başlar.

Maddi süre ise sigorta sözleşmesinin yürürlüğe girdiği tarihte başlar. Sigorta Sözleşmesi ne zaman yürürlüğe girer, Sigorta ne zaman başlar soruları Mersin Sigorta Avukatı olarak en sık karşılaştığımız sorulardandır. Sigorta sözleşmesi sigorta priminin ödendiği tarihten itibaren başlar.

Sigorta Hukuku çok geniş bir alandır. Gün geçtikçe Sigorta Hukukunun alanı da genişlemektedir. Bu nedenle Mersin Sigorta Avukatı olarak oldukça geniş bir alanda hizmet vermekteyiz.

Bazı sigorta türleri şunlardır; Kasko sigortası, Kara taşıma sigortası, Seyahat Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Deniz sigortası, Havayoluyla yük taşıma sigortası, Yangın sigortası, zorunlu deprem sigortası, Akaryakıt sigortası, hırsızlık sigortası, İnşaat sigortası gibi birçok sigorta türü bulunmaktadır. Mersin Hukuk Bürosu olarak Mersin Sigorta Davası konusunda en iyi avukatlık ve en iyi danışma hizmeti vermekteyiz.

 

MERSİN SİGORTA AVUKATI

 

Mersin Sigorta Avukatı olarak müvekkillerimize, araç değer kaybı, sigorta davası açmak, sigortaya başvuru, sigorta tahkim başvuru, maluliyet tazminatı gibi konularda en iyi şekilde Mersin sigorta avukatı hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com