Bize Ulaşın

İşçi Savunma Dilekçesi Örneği

Anasayfa / Makale & Blog /İşçi Savunma Dilekçesi Örneği

Mersin İşçi Savunma Dilekçesi Örneği
İşçi Savunma Dilekçesi Örneği

İŞYERİNİN İSTEDİĞİ YAZILI SAVUNMA DİLEKÇESİ


Günümüzde işverenler tarafından işçilere işin gereklerini yapmadığı, ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranıldığı, işin niteliği gereği gerekli özen ve yükümlülüğü yerine getirmediği gibi sebeplerle yazılı savunmalarını talep ettikleri belgeler gönderilebilmektedir. Bu durumda kendisinden yazılı savunma talep edilen işçi, belirtilen süre içerisinde söz konusu olay ile ilgili savunma, gerekçe ve beyanlarını yazılı bir şekilde işverene bildirmekle yükümlüdür. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de işçinin yazılı savunmasını işverene teslim ettiğine dair yazılı bir belge almasıdır. İşçinin, sunduğu savunmanın üzerine teslim alındığına ilişkin kaşe ve tarih içeren yetkili birinin imzası atıldıktan sonra belgenin bir nüshasını alması yeterli olacaktır. Nitekim olası bir işten çıkarılma durumunda işçinin elinde bulunan bu belge, savunma dilekçesini işverene teslim ettiğine dair işçi lehine delil oluşturacaktır.

 

YAZILI SAVUNMA ÖRNEĞİ


Yazılı savunma verilirken öncelikle işçiden yazılı savunmayı talep eden kurum muhatap gösterilmelidir. Akabinde savunma talep edilen konu ile ilgili ister madde madde olacak şekilde istenirse de bir paragraf halinde metin yazılarak söz konusu durum ile ilgili açıklamalar yapılmalıdır. Yazılı savunmanın verildiği tarih, savunma verenin kimlik ve iletişim bilgileri ile imzası atıldıktan sonra yazılı savunma ilgili kuruma teslim edilmelidir. Yazılı savunmada bulunurken aleyhinize kullanılabilecek cümlelerden kaçınmakta fayda vardır. Olası bir hak kaybı yaşamamak adına bir avukat yardımı ile savunma dilekçesi hazırlanması ilgili personelin lehine olacaktır. Nitekim geçerli bir neden veya açık bir beyan olmadığı takdirde ve ikinci kez savunma istenecek bir olayla karşılaşılması halinde işverene haklı fesih imkanı doğmaktadır.

 

MERSİN SAVUNMA DİLEKÇESİ HAZIRLAMA AVUKATI


Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu müvekkillerine yazılı savunmada bulunmak için hukuki danışmanlık, yazılı savunma içeriği, işin gereklerinin yapılmaması nedeniyle savunma dilekçesi hazırlanması, ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırılık nedeniyle işçinin savunma dilekçesinin hazırlanması, işin niteliği gereği gerekli özen ve yükümlülüğün gösterilmemesi nedeniyle savunma dilekçesinin hazırlanması ve işbu işlemlerinin takibi hususunda en iyi şekilde Mersin Avukat, Mersin işçi avukatı, Mersin savunma dilekçesi avukatı olarak hizmet vermektedir.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com