Bize Ulaşın

İcra Avukatı ve İcra Takibi

Anasayfa / Makale & Blog /İcra Avukatı ve İcra Takibi

Mersin İcra Avukatı ve İcra Takibi
İcra Avukatı ve İcra Takibi

Mersin ilinde faaliyet gösteren Hukuk Büromuz icra alanında uzman icra avukatı kadrosu ile müvekkillerine alacak tahsili, ödenmeyen senedin icraya koyulması, ödenmeyen nafaka alacağı, ihtiyati haciz, icra takibi başlatılması gibi konularda en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize, icra ve iflas hukukuna ilişkin her türlü işlemlerin yapılması, haciz, rehin, ipotek işlemleri, iflas takibi hazırlanması, ödenmeyen faturaların takibi, ödenmeyen fatura tahsili, ödenmeyen kiraların tahsili, Karşılıksız çek davaları, İcra takibine itiraz, menfi tespit davası gibi konularda hizmet vermektedir.

 

İcra Avukatının Alacaklıya Faydası Nedir? İcra Takibinde Avukat Zorunlu mu?

 

İcra Takibinde Avukat Zorunlu mu, sorusu alacağını tahsil edemeyen kişilerin merak ettiği soruların başında gelmektedir. Kural olarak icra takibi başlatılırken avukat ile temsil zorunluluğu yoktur. Ancak icra takibi sonucunda alacaklının zarara uğramaması ve alacağına kısa sürede ulaşabilmesi için alanında uzman icra avukatları ile çalışması gerekmektedir. Alacağını tahsil edemeyen kişi genellikle iş bitirici avukat arar. İş bitirici avukat tanımı oldukça yanlış bir tanımdır. Mersin İcra Avukatı olarak müvekkillerimizin alacağına en hızlı kavuşması için çek, senet icra takibi, ödenmeyen borç icra takibi, ödenmeyen fatura icra takibi, ödenmeyen kira alacağı icra takibi, tasarrufun iptali davası, alacaklıdan mal kaçırma davası, ödenmeyen para tahsili gibi konularda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

 

Mersin İcra Avukatı Çalışma Yöntemi ve İcra Avukatı Ücreti

 

Mersin icra avukatı borçlu tarafın avukatı, alacaklı tarafın avukatı olarak hizmet vermektedir. Alacaklı avukatı olunan durumda, alacağın mahkeme ilamına dayalı olup olmaması önemlidir. Alacak mahkeme ilamına veya kanunda ilam niteliğinde sayılan belgelerden birine dayanıyorsa ilamlı icra takibi başlatılır. Alacak fatura alacağı, kira alacağı, sözleşme alacağı, çek senet alacağı, borç alacağı gibi alacağa dayanıyorsa ilamsız icra takibi başlatılır. Mersin İcra Avukatı, İcra Dairesinde İcra takibini başlattıktan sonra borçlu tarafa Ödeme Emri gönderilir. Borçlu Ödeme Emrine İtiraz Etmezse icra takibi kesinleşir. İcra takibi kesinleştikten sonra Mersin İcra Avukatı tarafından borçlunun mal varlığına haciz işlemi yapılır. Borçlunun mal varlığına haciz koyulması alacağın tahsili için önemlidir. Borçlunun maaşına haciz koyulduğu zaman artık maaşın ¼ ‘ü icra dosyasına ödenir.

 

Mersin İcra Avukatı

 

Hukuk Büromuzun İcra ve İflas Hukuku departmanı, uzman İcra Avukatı kadrosu ile müvekkillerine, Alacak tahsili, İcra takibi açılması, haciz işlemleri, maaş hacizi, borca itiraz, çek, senet icra takibi, fatura tahsili, nafaka alacağı icra, borç verilen paranın geri alınması, alacaklıdan mal kaçırma davası, tasarrufun iptali davası konularında en iyi avukat şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com