Bize Ulaşın

Boşanma Davasında Neler İstenebilir? Boşanma Davası Masrafları

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davasında Neler İstenebilir? Boşanma Davası Masrafları

Mersin Boşanma Davasında Neler İstenebilir? Boşanma Davası Masrafları
Boşanma Davasında Neler İstenebilir? Boşanma Davası Masrafları

Boşanma Davasında Neler İstenebilir? Boşanma Davası Masrafları

 

Boşanma Davasında Neler Talep Edilebilir?

 

Boşanma davaları, Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davası olmak üzere iki türlüdür. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi için boşanmaya karar veren tarafların boşanmaya ilişkin bütün konularda ( çocukların velayeti, maddi tazminat, manevi tazminat, nafaka ) anlaşmış olmaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası, anlaşmalı boşanma protokolü düzenlenerek açılır. Taraflar boşanma konusunda anlaşamıyorlarsa açılacak dava türü çekişmeli boşanma davasıdır. Boşanma konusunda hak kaybı yaşamamak için boşanma konusunda uzman Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmakta fayda vardır.

Boşanma davasında çekişmeli konular, boşanma kararı ve boşanma talebi, çocuğun velayetinin kimde kalacağı, nafaka miktarı ve nafaka talepleri, maddi ve manevi tazminat talepleri, ortak malların paylaşılması konularıdır.

 

Boşanma Davasında Tazminat Nasıl Alınır?

 

Boşanma davasında tazminat neye göre belirlenir, boşanma davasında ne kadar tazminat alınır soruları sıklıkla merak edilmektedir. Boşanma davasında tazminat miktarı belirlenirken tarafların ekonomik durum araştırması dikkate alınmaktadır. Tazminat ödemesine hükmedilen taraf boşanma davasında kusurlu olan taraftır. Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak müvekkillerimize boşanma davası, boşanma avukatı, boşanma davasında tazminat konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 

Boşanma Davasında Mal Paylaşımı Davası Açılır Mı?

 

Mal paylaşımı davası açılabilmesi için kural olarak kesinleşmiş bir boşanma kararının olması gerekmektedir. Boşanma davası kesinleştikten sonra mal paylaşımı için ayrı bir dava açılabilmektedir. Mal paylaşımı davası ile kural olarak evlendikten sonra edinilmiş olan mallar yarı yarıya paylaşılır. Mal paylaşım davası konusunda müvekkillerimize Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı, Mersin Mal Paylaşım Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı konusunda en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

 

Boşanma Davası Masrafı Ne Kadardır?

 

Boşanma davası açacak kişilerin en çok merak ettiği soruların başında boşanma davasının masrafının ne kadar olduğu sorusu gelmektedir. Boşanma davası harç ücreti ve boşanma davası dosya masrafları ortalama bin lira tutmaktadır. Boşanma davası açılırken ne kadar ödenir, boşanma davası harcı ne kadar gibi sorular çok merak edilmektedir. Boşanma Davası Avukat ücreti ise müvekkil ile avukat arasında avukatlık asgari ücret tarifesine göre serbestçe belirlenmektedir. Boşanma davası masrafını kim öder sorusunun yanıtı ise, boşanma davası masrafları ilke etapta boşanma davasını açan davacı tarafından ödenir. Davanın kazanılması halinde ödenen masraflar davayı kaybedenden tahsil edilir.

 

Mersin Boşanma Avukatları

 

Boşanmak isteyen kişiler genellikle Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası, Mersin’de Boşanma Avukatı, Mersin’de Boşanma Avukatları gibi aramalar yapar. Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize, Boşanma Davası Dilekçe Örneği, Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği, Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi, Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı, Mersin Nafaka Avukatı, Mersin Velayet davası Avukatı konularında en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com