Bize Ulaşın

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Mersin Boşanma Davası Nasıl Açılır?
Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanmaya karar verdiniz ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda Boşanmak İçin Ne Yapmak Gerekir? Boşanma Davası İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Boşanma Davası Nerde Açılır? Sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

 

Boşanma Davası Açmak İçin Gerekenler

 

Boşanma davasının açılması için hangi evrakların gerektiği boşanmak isteyen kişilerin boşanma davası açmadan önce merak ettiği soruların başında gelir. Boşanma davası aile mahkemesinde açılır. Boşanma davası, boşanma dilekçesi ile aile mahkemelerinde açılır. Boşanma dilekçesi ekine boşanma delilleri de eklenmelidir. Boşanma davasını kazanmak için hangi deliller gerekir, boşanma davası nasıl kazanılır sorularının yanıtı için Mersin Boşanma Avukatı olarak tarafımıza ulaşabilirsiniz. Boşanma davası delilleri, boşanma davasını kazanmak için son derece önemlidir. Boşanma davasında neler delil olarak kullanılır hususuna boşanma davasını kazanmak için çok dikkat etmek gerekir. Boşanma davasında haklı çıkmak için boşanma dilekçesinde tüm detayları açık açık belirtilmeli, boşanma delilleri boşanma dilekçesinde açıkça belirtilmeli, boşanma davası şahitleri de boşanma dilekçesinde yazılmalıdır. Boşanma dava dilekçesinde boşanma şahitlerinin adının yazılmasına gerek yoktur yalnızca dava dilekçesinin deliller bölümünde tanık deliline dayanıldığının yazılması gerekmektedir. Boşanma dava dilekçesi ve ekleri mahkemeye ibraz edildikten sonra boşanma davası harcı ve boşanma davası masrafı ödenmelidir. Boşanma davası harcı ne kadar, boşanma davası masrafı ne kadar sorusunun yanıtı için Mersin Boşanma Avukatı olarak Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Boşanma Dava Dilekçesi

 

Boşanma davası ikiye ayrılır; 1-Anlaşmalı Boşanma Davası 2-Çekişmeli Boşanma Davası

Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanma davasına kıyasla daha kısa sürer. Kısa sürede boşanmak, hemen boşanmak isteyenlerin anlaşmalı boşanma davası açması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası ile tek celsede boşanmak mümkündür.

Boşanma dava dilekçesi, boşanma davasının en önemli unsurudur. Boşanma dilekçesinde evlilik ile ilgili tüm detaylar açıkça belirtilmelidir. Boşanma davası dilekçesi örneği için Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Boşanma davasının en önemli delilerinden bir tanesi tanık delilidir. Dava dilekçesinde belirtilen hususların ispatlanması açısından şahit çok önemli bir delildir. Şahitlerin aileden olmasının bir önemi bulunmamaktadır.

Boşanma Davası Açmak için Avukat tutmak zorunlu mu, boşanma davasında avukat gerekir mi, avukatsız boşanma davası açmak soruları boşanma davası açmak, boşanmak isteyen kişilerin en merak ettiği sorulardandır. Boşanma davası teknik bir davadır ve ciddi usul kuralları bulunmaktadır. Kişinin boşanma davasını kendisinin takip etmesi zordur. Boşanma davası tebligatlarının takip edilmesi zordur. Bu nedenle boşanma konusunda uzman boşanma avukatı ile çalışmakta fayda vardır. Hak kaybına uğramamak için Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmakta fayda vardır.

 

Boşanma Davasında Neler Talep Edilebilir?

 

Boşanma dava dilekçesinde neler istenebilir? Boşanma davası ile çocukların velayeti, nafaka, maddi tazminat, manevi tazminat istenebilir. Boşanma davasından ayrı olarak Mal Paylaşım Davası da açılabilir. Boşanma mal paylaşımı davası uzmanlık gerektiren bir dava olduğundan dolayı boşanma alanında uzman boşanma avukatı ile çalışmakta fayda vardır. Mersin Mal Paylaşım Davası konusunda en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 

Mersin Boşanma Avukatı

 

Mersin Anlaşmalı Boşanma Dava Avukatı, Mersin Çekişmeli Boşanma Dava Avukatı, Mersin Boşanma Avukatı olarak müvekkillerimize en iyi şekilde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com