Bize Ulaşın

Boşanma Davalarında Avukatın Etkisi

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davalarında Avukatın Etkisi

Mersin Boşanma Davalarında Avukatın Etkisi
Boşanma Davalarında Avukatın Etkisi

Boşanma Davasında Avukatın Rolü

 

Boşanma Davası, boşanma aşamasında olan eşler ve çocuklar için zorlu ve yıpratıcı bir süreçtir. Zorlu ve yıpratıcı olan boşanma sürecini daha az yıpranarak atlatmak için boşanma davasında uzman Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmakta fayda vardır. Boşanma davasının hızlı sonuçlanması ve boşanma davasının sorunsuz sonuçlanması için boşanma alanında uzman Mersin Avukattan hukuki yardım alınmalıdır.

 

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

 

Boşanma davası, Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davası olmak üzere iki türlü açılabilir. Mersin Boşanma Avukatı öncelikler boşanma isteyen müvekkili ile detaylı bir görüşme yapmalıdır. Bu görüşmeye istinaden Boşanma Nedenlerini belirlemelidir. Boşanma sebepleri belirlendikten sonra Boşanma Dava Dilekçesi yazılır ve Boşanma Dava Masrafı ve Boşanma Dava Harcı, Boşanma Dosya Masrafı ödenerek boşanma davası açılır. Boşanma Dilekçesinde Boşanma Delillerinin de sunulması gerekmektedir. Boşanma davasının masrafı ne kadardır, boşanma davası harcı ne kadardır, boşanma avukatı ücreti ne kadardır, boşanma dava dilekçe örneği sorularının yanıtı için Mersin Boşanma Avukatı olarak Hukuk Büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

En Hızlı Boşanma Yolu Nedir?

 

Boşanmaya karar veren kişiler en hızlı yoldan boşanmak isterler. Hızlı boşanma yöntemi ise anlaşmalı boşanmadır. Hemen boşanmak için ne yapmak gerekir? En hızlı şekilde boşanmak isteyen kişiler anlaşmalı boşanma davası açmalıdır. Anlaşmalı boşanma davası şartları nelerdir, sorusu en kısa yoldan hızlı bir şekilde boşanmak isteyen kişilerin merak ettiği soruların başında gelir. Anlaşmalı boşanma davasının en önemli şartı evliliğin bir yıl veya daha fazla sürmüş olmasıdır. Evlilik bir yıldan az sürmüş ise anlaşmalı boşanma davası açılamaz. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi için tarafların nafaka talebi, tazminat talebi, mal paylaşımı, velayet talebi de dahil olmak üzere tüm konularda anlaşması gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü düzenlenmelidir. Anlaşmalı boşanma protokolü nasıl düzenlenir sorusunun yanıtı ve anlaşmalı boşanma protokol örneği için Mersin Boşanma Avukatı olarak hukuk büromuza başvurabilirsiniz. Boşanmanın hızlı olması için anlaşmalı boşanma davası açılmalıdır. Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer? Anlaşmalı boşanma kaç gün sürer? Anlaşmalı boşanma davası duruma göre bir hafta ile on gün arasında sonuçlanmaktadır. Tek celsede nasıl boşanılır? Tek celsede boşanmak mümkün mü sorularının yanıtı anlaşmalı boşanma davası açmaktır.

 

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Avukat Tarafından Hazırlanmalıdır

 

Anlaşmalı boşanma davalarında hak kaybı yaşamamak için anlaşmalı boşanma protokolü boşanma avukatı tarafından hazırlanmalıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü her boşanma davası için ayrı ayrı düzenlenir. Bu nedenle boşanma protokolü hazırlanırken boşanma avukatından yardım alınması gerekmektedir.

 

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadardır?

 

Mersin Anlaşmalı boşanma avukatı, müvekkillerine anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması, anlaşmalı boşanma davası açılması, anlaşmalı boşanma davası duruşması konusunda avukatlık hizmeti verir. Anlaşmalı boşanma davası avukat ücreti, müvekkil ile mersin boşanma avukatı arasında serbestçe belirlenir.

 

Boşanma Avukatı Ne Kadar Alır?

 

Boşanma Avukatı Ne Kadar Ücret Alır sorusu boşanma davası açmak için boşanma avukatı araştırması yapan kişilerin merak ettiği soruların başında gelir. Boşanma avukat ücreti müvekkil ile avukat arasında serbestçe belirlenmektedir. Boşanma davasında boşanma avukatı tazminattan yüzde alma şeklinde de çalışabilmektedir.

 

Boşanma Avukatı Nasıl Bulunur?

 

Boşanmak isteyen kişiler çevresinden boşanma avukatı tavsiyesi alarak mersin boşanma avukatı ararlar. Çevresinde Mersin boşanma avukatı tanıyan tanıdığı yoksa internetten mersin boşanma avukatı ararlar. Mersin boşanma avukatı ararken Mersin boşanma avukatı tavsiyesi, tecrübeli boşanma avukatı, mersin boşanma avukatı, en iyi boşanma avukatı, mersin aile avukatı, mersin boşanma davası avukatı terimlerini aratır. Yıldız & Düzen Hukuk Bürosunun Boşanma Hukuku Departmanı müvekkillerine Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak en iyi şekilde avukatlık hizmeti vermektedir.

 

Boşanma Davası Nerede Açılır?

 

Boşanma davası Aile Mahkemesinde açılır. Boşanma davalarında görevli mahkeme Aile Mahkemeleridir. Aile Mahkemesinin bulunmadığı yerlerde boşanma davası Asliye Hukuk Mahkemesinde açılacaktır.

 

Mersin Boşanma Avukatı

 

Yıldız & Düzen Hukuk Bürosu Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı olarak müvekkillerine, boşanma davası, nafaka davası, velayet davası, mal paylaşım davası, anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma protokolü örneği konularında en iyi şekilde hizmet vermektedir.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com