Bize Ulaşın

Boşanma Davaları ve Maddi Manevi Tazminat Davaları

Anasayfa / Makale & Blog /Boşanma Davaları ve Maddi Manevi Tazminat Davaları

Mersin Boşanma Davaları ve Maddi Manevi Tazminat Davaları
Boşanma Davaları ve Maddi Manevi Tazminat Davaları

Boşanma Davaları ve Boşanma Avukatı

 

Boşanma davası, boşanmaya karar veren eş tarafından aile mahkemesinde açılır. Aile mahkemesinin bulunmadığı yerlerde Boşanma Davaları, Asliye Hukuk Mahkemeleri tarafından Aile Mahkemesi Sıfatı ile görülür. Boşanma Davasının iki türü vardır. Birincisi Anlaşmalı Boşanma Davası; ikincisi ise Çekişmeli Boşanma Davasıdır. Kısa sürede boşanmak isteyen kişiler boşanmanın tüm konularında anlaşmalı ve Anlaşmalı Boşanma Protokolü düzenleyerek Anlaşmalı Boşanma Davası açmalıdır. Boşanma davası açmak isteyen kişi Aile Mahkemesine hitaben boşanma davası dilekçesi yazması gerekmektedir. Boşanma Dava Dilekçe Örneği, Boşanma Davası Dilekçesi, Boşanma Davası Dilekçesi Nasıl yazılır, Boşanma Dilekçesi gibi soruların cevabı için Mersin boşanma Avukatı, Mersin Aile Avukatı, Mersin Anlaşmalı Boşanma Avukatı, Mersin Çekişmeli boşanma avukatı olarak faaliyet gösteren hukuk büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Boşanma Davası Aşamaları Nasıl?

 

Davacı eş tarafından Aile Mahkemesine hitaben yazılan boşanma dava dilekçesi ve gereken mahkeme masraflarının ve harçlarının ödenmesi ile birlikte boşanma davası açılmış olur. Davacı tarafından boşanma davası açıldıktan sonra aile mahkemesi hakimi tarafından boşanma dava dilekçesinde bulunması gereken zorunlu unsurların yer alıp almadığı kontrol edilir. Boşanma davası dilekçesi usulüne uygun olarak hazırlanmışsa mahkeme tarafından tensip zaptı adında bir evrak hazırlanır ve davalı eşe tensip zaptı ile beraber boşanma dava dilekçesi tebliğ edilir. Boşanma davasında duruşma günü dilekçeler aşaması tamamlandıktan sonra verilir.

 

Boşanma Davası Devam Ederken Eşler Barışırsa Ne Olur?

 

Boşanma Davası kesinleşinceye kadar her aşamada davadan feragat etmek mümkündür. Dava devam ederken eşler barışırsa davadan feragat edilebilir ya da vazgeçilebilir.

 

Mersin Boşanma Avukatı – Mersin Aile Avukatı

 

Eşim boşanmak istemiyor, dava ne kadar sürer, Aldatıldım Tazminat Alabilir Miyim, Çekişmeli boşanma davası ne kadar sürer, Hakaret Nedeniyle Boşanma, Evlenmeden Önce Alınan Malların Boşanma Davasında Durumu, Velayet Davası, nafaka davası, Mersin Boşanma Avukatı, Mersin Boşanma Avukatları, Mersin Aile Avukatı, Mersin Boşanma Davası Avukatı, Mersinde boşanma davasına bakan avukatlar konusunda müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

YILDIZ & DÜZEN Hukuk Bürosu Türkiye’nin ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük limanlarından birine ev sahipliği yapan ve bölgedeki temel ticaret merkezlerinden biri olan Mersin’de kurulmuş bir hukuk bürosudur.
Sosyal Medya Hesaplarımız
Online Ödeme İçin Tıklayınız.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Mahmudiye Mahallesi Bahçeler Caddesi Matiat İş Merkezi Kat:1 No:5 Akdeniz / MERSİN

TELEFON
+90 552 605 45 33

E-POSTA
info@yildizduzenhukuk.com